Duális képzéseink

Eszterházy Károly Egyetem_Duális Képzés

Eszterházy Károly Főiskola/Egyetem duális képzés szakmai gyakorlóhely

A duális jellegű képzési forma elsődleges és legfontosabb célja a felsőoktatás és a munkaerőpiac igényeinek összekapcsolása. A mai Magyarországon is szinte újszerű képzésben olyan egyedülálló gyakorlati oktatásban részesülnek a tanulók, hogy az oktatási intézmény elhagyását követően piacképes munkavállalóként léphetnek ki a munka valós színterére.

Többek között azért is ajánlom a duális képzési formát, mert:

  • gyakorlati tapasztalattal rendelkező diplomás fiatalokat képezünk,
  • az intézményekben nem oktatott, gyakorlatorientált szakmai ismereteket adunk át,
  • az adott vállalathoz köthető specifikus ismereteket elsajátításában működünk közre,
  • a munkavégzés hatékony és eredményes elvégzésére tanítunk,
  • vállalati munkakörnyezetben lehetőséget biztosítunk az értékrendszer teremtésben,
  • csapatmunkában, munkatársakkal való együttműködésben szerzett tapasztalatok gyarapítására.
  • A gazdasági szervezetünknél eltöltött gyakorlati idő alatt, sajátos képzés mellett projektmunka keretében vezetünk be az önálló munkavégzés kreatív világába. Mindezek ismeretében a duális képzésben résztvevő diákok nemcsak gyakorlati tapasztalataikból származó előnnyel, hanem szélesebb látókörrel, versenyképesebb tudással léphetnek ki a mai, kihívásokban bővelkedő munkaerőpiac világába.

1. A duális képzéssel érintett szakterület (Turizmus – vendéglátás) rövid bemutatása:

A turizmus és a vendéglátás mindössze két szó, mégis annyira sokrétű, hogy ezernyi jelentéssel lehetne definiálni. Tekintettel arra, hogy számos területet tudhat magáénak, méltán az egyik legkeresettebb és legnépszerűbb szak Magyarország felsőoktatási képzési palettáján. E szakterületen dolgozni sokkal többet jelent, mint amire először gondolna az ember. A szakmai elméleti ismeretek elsajátítása mellett nagyon fontos a gyakorlat, illetve többek között olyan képességek megléte, mint a szakmai elhivatottság, az alázat, az empátia, vagy a jó kommunikációs készség és képesség.

A turisztikai szolgáltatók – köztük a szállás- és vendéglátóhelyek – valójában álmok és vágyak megvalósítói, melyek a vendégben fogalmazódnak meg és melyek kielégítésében nekünk, idegenforgalmi szakembereknek hatalmas részünk van. Szép, de nehéz szakmát választ, aki erre az útra lép. Az, hogy melyik konkrét területen végezzük munkánkat, a ranglétra melyik fokán állunk, azt egyedül magunkon, vagyis: az elhivatottságunkon, az alázatunkon és az adódó lehetőségek kihasználásban rejlő képességünkön múlik. Mindez megtanulható, fejleszthető.

A duális képzési forma bevezetésével a turizmus szakma hatalmas lépést tesz mindezen képességek fejlesztése érdekében, hiszen a képzés elsődleges és legfontosabb célja a felsőoktatás és a munkaerőpiac igényeinek összekapcsolása.

Az Eszterházy Károly Főiskola turizmus-vendéglátás alapképzésének duális megvalósítása minden olyan érvet magában foglal, ami egy gyakornokorientált vezetőben megfogalmazódik: későbbi munkatársak kiválasztásának lehetősége az elhivatott, értelmileg és érzelmileg is érett hallgatókból; megfelelő gyakorlati idő eltöltése az egyes szakmai területeken, melynek következtében a hallgatónak is van lehetősége választania merre is szeretne orientálódni, mi az, ami igazán érdekli, amiben valóban jó lehet a képzést követően; párhuzamos elméleti és gyakorlati képzés; a hallgatók szakmai szocializációja piaci körülmények között, vállalati munkakörnyezetben, mely lehetőséget biztosít az értékrendszer kialakítására, a csapatmunkában, a munkatársakkal való együttműködésben szerzett tapasztalatok gyarapítására, felelősségvállalásra, szakmai és emberi kapcsolatrendszer kiépítésére. A szakmai gyakorlóhelyen eltöltött idő lehetőséget teremt a gyakornokoknak olyan vendégkör és vendég szokások megismerésére is a napi munka során, amire a tankönyvekből nem nyílik lehetőség. A képzésben résztvevők fiatal kollégaként kapcsolódik be lépésről lépésre a gyakorlati hely mindennapjaiba, így a kiosztásra kerülő feladatok súlya semmivel sem alacsonyabb, mint ha azokat már akár egy alkalmazotti viszonyban látná el.

A duális képzést mi is nagyon fontosnak, az Eszterházy Károly Főiskolát pedig tapasztalt, megbízható, az oktatásért elkötelezett partnernek gondoljuk, ezért is csatlakoztunk örömmel a programhoz.

2. A jelentkezés módja és határideje:

Amennyiben szeretné szállodánkat/irodánkat választani felsőoktatási tanulmányai szakmai gyakorlóhelyeként, kérjük az ertekesites@hotelegerpark.hu e-mail címre küldött fényképes önéletrajzzal, és Harmati Judit szállodavezető részére címzett motivációs levéllel tegye ezt meg. Utóbbiban ne felejtsen el kitérni arra, hogy miért választotta a turizmus-vendéglátás szakot, illetve cégünket, és hogy melyek a jövőbeli elképzelései a szakterületen.

A jelentkezések beérkezési határideje: Általában az adott év június havának 10.-ik napja.

Az önéletrajzon megadott e-mail címére küldjük majd ki a felvételi beszélgetés időpontjáról szóló értesítést, melyre várhatóan májusban kerül sor.

A kiválasztás eredményéről a felvételi beszélgetést követő 15 napon belül értesítjük a jelentkezőket az önéletrajzon közölt lakóhelyre (postacímre) megküldött írásbeli értesítésben.

3. A kiválasztás során vizsgált szempontok:

A turizmus-vendéglátás szakterületen való eredményes helytálláshoz a tárgyi tudás és a helyismeret, valamint a nyelvtudás mellett számos egyéb kompetenciára is szükség van. Éppen ezért az interjú során kíváncsiak vagyunk a jelentkező személyiségére, általános intelligenciájára, kapcsolatteremtő- és kommunikációs készségére, érdeklődésére és motiváltságára, problémamegoldó képességére és kreativitására is.

Szent István Egyetem – Hotel Eger & Park Duális Képzése

A Szent István Egyetem Turizmus-vendéglátás szak duális képzésének szakmai gyakorlóhelye a Hotel Eger & Park szálloda.

A képzési forma rövid bemutatása, jelentősége:

A turizmus a nemzetgazdaság kifejezetten gyakorlatorientált területe, éppen ezért kiemelten fontos, hogy felsőoktatási tanulmányaik során a hallgatók az elméleti ismeretek mellett gyakorlati ismereteket is szerezhessenek. A vendégekkel való kommunikációt, a speciális üzemeltetési és gazdálkodási feladatokat, a marketinghez és menedzsmenthez kapcsolódó kérdéseket elsajátítani elsősorban valódi munkahelyi környezetben lehet. A szakmai gyakorlóhelyen eltöltött idő lehetőséget teremt a gyakornokoknak olyan vendégkör és vendég szokások megismerésére is a napi munka során, amire a tankönyvekből nem nyílik lehetőség. A képzésben résztvevők fiatal kollégaként kapcsolódik be lépésről lépésre a gyakorlati hely mindennapjaiba. A párhuzamos elméleti és gyakorlati képzés, a hallgatók szakmai szocializációja piaci körülmények között, vállalati munkakörnyezetben, lehetőséget biztosít az értékrendszer kialakítására, a csapatmunkában, a munkatársakkal való együttműködésben szerzett tapasztalatok gyarapítására, a felelősségvállalásra, a szakmai és emberi kapcsolatrendszer kiépítésére.

A Szent István Egyetem Turizmus-vendéglátás alapképzési szakának duális képzési formában indítását vállalkozásunk örömmel fogadta és ahhoz szívesen csatlakozott. A duális képzést nagyon fontosnak, az Egyetemet pedig tapasztalt, megbízható, az oktatásért elkötelezett partnernek gondoljuk. Véleményünk szerint ez a képzési forma minden olyan érvet magában foglal, ami egy gyakornokorientált vezetőben megfogalmazódik, köztük a későbbi munkatársak kiválasztásának lehetőségét is.

A jelentkezés módja és határideje:

Amennyiben szeretne minket választani felsőoktatási tanulmányai szakmai gyakorlóhelyeként, kérjük az ertekesites@hotelegerpark.hu címre küldött fényképes önéletrajzzal és Harmati Judit, szállodavezető nevére címzett motivációs levéllel tegye ezt meg. Utóbbiban ne felejtsen el kitérni arra, hogy miért választotta a turizmus-vendéglátás szakot, illetve cégünket, és hogy melyek a jövőbeli elképzelései a szakterületen. Amennyiben Ön a gyakorlat időszakára szállás biztosításában is segítségünket kéri, ezt is jelezze.

Kérem, az e-mail tárgyaként tüntesse fel: jelentkezés duális képzésre_SZIE_az ön neve

A jelentkezéseket folyamatosan várjuk, de a beérkezés legkésőbbi határideje: 2019. 01. 01. – 06. 15. között.

Az önéletrajzon megadott e-mail címére küldjük majd ki a felvételi beszélgetés időpontjáról szóló értesítést, melyre várhatóan 2019. június 1 – 15. között kerül sor.

A kiválasztás eredményéről a felvételi beszélgetést követő 15 napon belül, de legkésőbb 2019. június 30.-ig értesítjük a jelentkezőket az önéletrajzon közölt lakóhelyre (postacímre) megküldött írásbeli értesítésben.

A kiválasztás során vizsgált szempontok:

A turizmus-vendéglátás szakterületen való eredményes helytálláshoz a tárgyi tudás és a helyismeret, valamint a nyelvtudás mellett számos egyéb kompetenciára is szükség van. Éppen ezért az interjú során kíváncsiak vagyunk a jelentkező személyiségére, általános intelligenciájára, kapcsolatteremtő- és kommunikációs készségére, érdeklődésére és motiváltságára, problémamegoldó képességére és kreativitására is.

További információt kaphat: gtk.szie.hu